Боринський сільськогосподарський обслуговуючий кооператив "Вулкан" започаткував свою діяльність у 2007році, проектом Міжнародного благодійного фонду "Хайфер Проджект Інтернешенл", під назвою "Надання допомоги сільським родинам у Турківському районі".
3 нагоди п'ятиріччя діяльності «Вулкану», у приміщенні Боринської селищної ради пройшли урочисті збори, у роботі яких взяли участь найактивніші члени кооперативу, гості зі Львова та Івано - Франківська.
Вступним словом зібрання відкрив Боринський селищний голова Орест Яцкуляк.
-Я пам'ятаю, - почав розповідь Орест Петрович, - як зароджувався кооператив "Вулкан". З ініціативою створити його на сесії селищної ради виступив наш земляк Богдан Комарницький. Його хороші починання ми зрозуміли і підтримали, й гордимося, що це об'єднання запрацювало на вимогу сьогодення. Керівник кооперативу, Богдан Андрійович, постійно працює над тим, аби впровадити у життя щось нове, корисне, давно очікуване земляками. Завдяки його ініціативі, не лише в Борині, а і в багатьох інших населених пунктах району, сьогодні відроджується племінна справа в тваринництві, бджільництво, народні промисли.
. .
. .
. .
Із детальним звітом про роботу кооперативу виступив голова правління Богдан Комарницький.
-На сьогодні, - сказав доповідач, - членами нашого кооперативу стали 67 родин із Борині, Комарників, Верхнього, Завадівки, Нижнього, Нижнього Висоцького, Верхнього Висоцького та Турки. їм від початку проекту, з метою покращення добробуту, передано 27 нетелів симентальської породи, 10 -свиноматок та 1 кнура-плідника, 375 кілограмів нітроамофоски, 2660 кілограмів комбікорму, 300 кілограмів цукру. Придбано також на 32 тисячі гривень саджанці для озеленення садиб членів проекту. Також за кошти Міжнародного благодійного Фонду "Хайфер Проджект Інтернешенл" придбано комп'ютер, принтер, факс та інше офісне обладнання. За час функціонування кооперативу нами організовано передачу дару іншим родинам: 18 нетелів, 29 поросят, 17 бджолопакетів та 1,5 тонни картоплі. А відколи діє проект, організовано та проведено 45 тренінгів і консультацій в галузі тваринництва, бджільництва, з питань основ ветеринарії, соціального розвитку громад, штучного запліднення тварин, ключових принципів, гендеру.
Крім цього, з метою зміцнення фінансово - господарської діяльності нашого кооперативу, члени об'єднання щорічно, з метою запозичення передового досвіду роботи, здійснювали поїздки до колег у Чернівецьку, Івано - Франківську області, м. Сколе, м. Львів, м. Київ, м. Біла Церква, АР Крим, м. Рівне.
. .
. .
. .
Ми вважаємо, що важливим у нашій діяльності є і те, що у 2008 році, згідно з договором - дорученням з нашим кооперативом, для вирішення потреб селян у кредитах, у селищі почало функціонувати Боринське відділення кредитної спілки "Єднання".
А сьогодні ми передаємо у дар новим членам кооперативу ще 6 нетелів симентальської породи молочного напрямку та отримали новий колісний трактор з усім необхідним навісним знаряддям, яким надаватимемо допомогу землякам в обробітку грунту.
Ми сподіваємося, що нинішній рік та наступні принесуть нам ще більше успіхів, і ми зможемо подолати усі труднощі та негаразди, зміцнимо свою фінансову базу, залучимо до кооперативу нових членів, з інших населених пунктів.
Доповнила виступ голови правління кооперативу конкретними цифрами фінансової діяльності колективу активний, ініціативний член об'єднання Галина Матківська.
. .
. .
. .
Щиро привітали членів кооперативу з досягнутими успіхами, побажали нових здобутків на майбутнє заступник голови РДА з гуманітарних питань Іван Січак, заступник голови районної ради Юрій Лило, координатор програми діяльності проекту «Хайфер Проджект Інтернешнл» Йосип Княжицький, координатор тренінгових програм Ярослава Сорокопуд, начальник управління агропромислового розвитку РДА Іван Струць. А гості із Івано-Франківська - голова клубу природнього землеробства Оксана Соколан та міжобласний координатор Великого Карпатського Бренду Михайло Стовп'юк -поділилися досвідом виготовлення екологічно чистої продукції в домашніх умовах-сиру, масла, олії, випікання хліба без дріжджів, заготівлі на чай різноманітних лісових та польових квітів, ягід та плодів.
Із слушними пропозиціями стосовно розширення діяльності кооперативу "Вулкан" виступили: Оксана Павлик, Ігор Комарницький, Ігор Маркін, Василь Захарчик, Мирон Комарницький, Ярослав Ісайчик, Платон Зубрицький, Анатолій Біжик.
Закінчилося зібрання відвіданням навчально-практичного центру кооперативу "Вулкан", де гостям місцеві майстрині Наталія Васьків, Стефанія Романчак та Мирослава Созанська розповіли і продемонстрували, як в домашніх умовах тут виготовляють сир, бринзу, масло, гуслянку, йогурти, банош, шинку, домашні ковбаси, кров'янку, сметану, сальцесони та інші смачні м'ясні запіканки.
Володимир БАБИЧ.
Турка-перлина Карпат
|